• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

सेताेपाटीका नारायण वाग्ले समाधानमा

समाधान अनलाइन सुरु

पाेखरा, २० माघ:

पोखरा, १९ माघ (समाधान)—समाधान मिडिया प्रालिको अनलाइन न्युजपोर्टल समाधान न्युज डट कमको औपचारिक सुरुआत भएको छ । वरिष्ठ पत्रकार तथा उपन्यासकार नारायण वाग्लेले मंगलबार अनलाइनको सुरुआत गरेका हुन् । त्यस अवसरमा वाग्लेले पत्रकारितामा टिभी र रेडियोभन्दा लेखनको माध्यम प्रभावकारी भएको बताए । ‘पत्रकारिताको मजा प्रिन्ट र अनलाइनमै छ,’ उनले भने, ‘टिभीले देखाएभन्दा बढी सोच्ने मौका दर्शकलाई दिँदैन । कल्पनाशीलता मार्ने गरी दृश्य थोपर्छ ।’

वाग्लेले समाधान संवादाताहरुसँग पनि अन्तक्र्रिया गरेका थिए । दुनियालाई थाहा भइसकेकै समाचार पस्कनु अचेलका पत्रपत्रिकाको कमजोरी रहेको औंल्याए । ‘पहिलाको समयमा थाहा नभएको समाचार लेखिन्थ्यो,’ उनले भने, ‘अचेल जसलाई थाहा दिनुपर्ने हो, तिनीहरुले थाहा पाइसकेपछि पत्रिकामा समाचार दिइरहेका छौं ।’ नयाँनयाँ सूचना खोज्ने र नयाँनयाँ कोण खोज्ने आजको पत्रकारिताको चुनौती भएको विचार उनले व्यक्त गरे ।

सामाजिक सञ्जालमार्फत धेरै सूचना पहिल्यै थाहा भइसक्ने हुँदा महत्वपूर्ण कुरालाई पत्रकारिताले प्राथमिकता दिनुपर्ने उनले सुझाए । ‘तपाईंले थाहा पाएको कुरामा बुझ्नुपर्ने कुराचाहिँ यो हो भनेर बुझाउने गरी समाचार दिनुपर्छ,’ वाग्लेले समाधानकर्मीसँग भने ।

वाग्लेले आवाजविहीनहरुको आवाज दिनुपर्ने पत्रकारिताको धर्म निर्वाह हुन नसकेको तर्फ ध्यानाकर्षण गराए । ‘आवाज भएकाहरुका कमजोरी देखाइदिएर उनीहरुलाई उत्तरदायी बनाउनुप¥यो,’ उनले भने, ‘आवाज नभएको वर्ग कुन हो भन्ने छुटट्याएर त्यसलाई वाणी दिनुपर्‍यो ।’ अचेलको पत्रकारिताले फलोअपमा ध्यान पुर्‍याउन छाडेको पनि वाग्लेले सुनाए ।

समाधानका प्रधान सम्पादक नारायण कार्कीले नयाँनयाँ प्रयोगका साथ पत्रकारितालाई समय सापेक्ष बनाउँदै लैजाने बताए । कार्यकारी सम्पादक रामकृष्ण ज्ञवालीले मुलक प्रादेशिक संरचनामा जान लागेकाले त्यसैअनुसार पत्रिका र अनलाइनलाई अगाडि बढाउन लागेको जानकारी दिए । ‘समाधानका छापा र अनलाइन मिडिया प्रदेश नं ४ का मुख्य पत्रिका र अनलाइन हुनेछन्,’ उनले भने ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

अार्थिक वर्ष २०७३ काे पूर्ण बजेट

अार्थिक वर्ष २०७३ काे पूर्ण बजेट (डाउनलाेड गर्नुहाेस्)...

बिसाैं पाेखरा नगर परिषद्काे पूर्ण प्रतिवेदन

पोखरा उप–महानगरपालिकाको बिसौं नगरपरिषद्मा प्रमुख÷कार्यकारी अधिकृत श्री झलकराम अधिकारीबाट आ.ब.२०७३÷०७४ को लागि प्रस्तुत बजेट, नीति, कार्यक्रम तथा आय–व्यय विवरणको वक्तव्य, पोखरा उप–महानगरपालिकाको सम्मानित बिसौं नगर...

नेपाल भारतबीचकाे सुगाैली सन्धिका धारा यस्ता छन्

धारा ५ ६ र ७ का कारण यस सन्धिलाई असमान भनिन्छ

यस्तो छ सन्धिको पूर्ण विवरण (मूल अङ्ग्रेजी र नेपाली अनुवादसहित) –   Article 1 There shall be everlasting peace and friendship between the Government of...

जग्गाको क्षेत्रफल लेख्ने तरिका

जग्गाको क्षेत्रफल लेख्ने तरिका पहिले जग्गाकाे क्षेत्रफल यति सरल तरिकाले लेखिदैनथियाे । अहिले पनि पुराना ‍‍‍‍‍…………………….....

नयाँ अपडेट

 • करनले देखेको क्रिकेटकाे सुखदुख

  नामिबियाको क्रिकेट मैदानमा क्यानडाले विजय झण्डा फहराउने तयारी गर्दै थियो । १९५ रनको लक्ष्य पछ्याएको नेपालको अन्तिम ओभरमा एक खेलाडी नायक बनेर खेलमा उत्रिए र क्यानडामाथि एक विकेटको सनसनीपूर्ण जीत...

 • कृषकसँग मन्त्री अभियान गर्ने घोषणा

  प्रदेश ४ का भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्री लेखबहादुर थापाले ‘कृषकसँग मन्त्री’ अभियान सञ्चालन गर्ने घोषणा गरेका छन् । मन्त्री भएपछि पहिलो पटक गृहजिल्ला गोरखा आएका थापाले बुधबार सदरमुकाममा...

 • मित्रवत् सम्बन्ध कायम राख्न: फुटबल

  अनेरास्ववियु स्याङ्जा–पोखरा सम्पर्क कमिटिको आयोजनामा पृथ्वीनारायण क्याम्पस फुटबल मैदानमा बुधबारदेखि अन्तरसंकाय सेभेन ए साइड फुटबल प्रतियोगिता सुरु भएको छ । क्याम्पसका २० टोली सहभागी प्रतियोगितामा पहिलो दिन ३ खेल सम्पन्न...

 • नमूना आवासीय मावि प्रदेश ४ मै उत्कृष्ट

  कुस्माबजारमा सञ्चालित नमूना आवासीय मावि प्रदेश नं ४ कै उत्कृष्ट विद्यालय घोषित भएको छ । शिक्षा मन्त्रालयले गरेको मूल्यांकनमा उत्कृष्ट घोषित नमूना आवासीय माविले रु एक लाख पुरस्कारसमेत जितेको छ...

Ad
Ad
Ad