• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

बागलुङमा प्रदेश स्तरीय कराते

बागलुङ, १ फाल्गुण:

काठेखोला गाउँपालिका ५ को बिहुँ पोखरामा प्रथम प्रदेश नम्बर ४ स्तरीय कराते प्रतियोगिता शुरु भएको छ । राष्ट्रका लागि खेलकुद, स्वास्थ्यका लागि खेलकुद’ भन्ने नाराका साथ स्थानीय स्तरबाट स्वतस्फूर्त सहयोग संकलन गरी सञ्चालित प्रतियोगिताको सोमबार प्रदेश सभा सदस्य मणिभद्र शर्मा कँडेलले उद्घाटन गरे ।

उद्घाटन पछि बोल्दै कँडेलले शिक्षा, स्वास्थ्य र खेलकुद क्षेत्रको लगानीले व्यक्ति समाज र राष्ट्रलाई ठूलो फाइदा हुने बताए । काठेखोला गाउँपालिकाका अध्यक्ष अमर थापाले बिहुँ पोखरालाई कराते खेलको हबको रुपमा विकास गर्न आवश्यक पहल र सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

कार्यक्रममा युवा विकास समितिका अध्यक्ष विष्णु पौडेल, पत्रकार महासंघ बागलुङका अध्यक्ष दिल शिरीषले मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए । बिहुँकोट खेलकुद तथा समाज विकास केन्द्र काठेखोलाको आयोजना तथा बिहुँकोट सितोरियो कराते डोजोको प्राविधिक सहयोगमा सञ्चालित प्रतियोगितामा प्रदेश नम्बर ४ का ११ जिल्लामा मुस्ताङ र मनाङबाहेक ९ जिल्लाका २ सय ८० खेलाडी सहभागी भएको समाजका अध्यक्ष तथा प्रशिक्षक कृष्णप्रसाद कँडेलले बताए ।

खेलको पहिलो दिन महिलातर्फ २५ देखि ४५ केजी र पुरुषतर्फ ३० देखि ५० केजी सम्मका सेमीफाईनल खेलहरु भएका छन् । ती खेलमा बागलुङका अधिकांस खेलाडीले अग्रता लिएका छन् । खेलमा महिला तर्फ ८ र पुरुषतर्फ ८ सामुहिक र एकल काँतामा ४ स्पर्धाका गरी २० स्पर्धा हुनेछन् । ती स्पर्धामा २३ स्वर्ण, २३ रजत र ४६ कास्य पदक गरी ९२ पदकका लागि खेल हुनेछ । यो अभियानका लागि बिहुँकोट समाज जापान तथा जापान समाज बिहुँकोट लगायत संस्थाले आर्थिक सहयोग गरेका छन् भने केही संस्थाले मेडलका लागि प्रायोजन गरेका छन् ।
बाहिरबाट आउने सबै खेलाडीहरुलाई गाउँमै खाना र बस्नको व्यवस्था गरिएको आयोजकले जनाएको छ । ५ लाख ३१ हजारभन्दा बढी खर्च लाग्ने अनुमान गरिएको प्रतियोेगिता मंगलबारसम्म सञ्चालन हुनेछ । ‘यो सबै खर्च हामीले स्थानीय स्तर र विदेशबाट संकलन गरेका छौं,’ प्रशिक्षक कँडेलले भने ।

उद्घाटन कार्यक्रमका अवसरमा बागलुङ बिहुँकोट डोजो र कास्की डोजोका खेलाडीहरुले उत्कृष्ट खेल कौशलसमेत प्रदर्शन गरेका थिए । कार्यक्रममा बिहुँकोट खेलकुद तथा समाज विकास केन्द्रको तर्फबाट पत्रकार महासंघ बागलुङ शाखाले भवन निर्माणार्थ सञ्चालन गरेको ‘हामी सबैको रहर, पत्रकार महासंघ बागलुङको घर’ अभियानमा ५ हजार ५ रुपैयाँ प्रदान गरेको थियो । उक्त रकम समाजका अध्यक्ष कृष्णप्रसाद कँडेलले पत्रकार महासंघका अध्यक्ष दिल शिरीषलाई हस्तान्तरण गरेका थिए । खेलमै विशिष्ट अतिथिको रुपमा आएका अर्जुनवाण गणका गणपति नेपाली सेनाका प्रमुख सेनानी अच्युतम भण्डारीले पनि ५ हजार ५ रुपैयाँ सहयोग हस्तान्तरण गरे । कार्यक्रम समाजका अध्यक्ष कँडेलको अध्यक्षता, काठेखोला गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का अध्यक्ष शिव कँडेलको स्वागत मन्तव्य र सञ्चालन सचिव सन्तोष पुनले गरेका थिए ।


प्रतिकृया दिनुहोस्

नयाँ अपडेट

 • करनले देखेको क्रिकेटकाे सुखदुख

  नामिबियाको क्रिकेट मैदानमा क्यानडाले विजय झण्डा फहराउने तयारी गर्दै थियो । १९५ रनको लक्ष्य पछ्याएको नेपालको अन्तिम ओभरमा एक खेलाडी नायक बनेर खेलमा उत्रिए र क्यानडामाथि एक विकेटको सनसनीपूर्ण जीत...

 • कृषकसँग मन्त्री अभियान गर्ने घोषणा

  प्रदेश ४ का भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्री लेखबहादुर थापाले ‘कृषकसँग मन्त्री’ अभियान सञ्चालन गर्ने घोषणा गरेका छन् । मन्त्री भएपछि पहिलो पटक गृहजिल्ला गोरखा आएका थापाले बुधबार सदरमुकाममा...

 • मित्रवत् सम्बन्ध कायम राख्न: फुटबल

  अनेरास्ववियु स्याङ्जा–पोखरा सम्पर्क कमिटिको आयोजनामा पृथ्वीनारायण क्याम्पस फुटबल मैदानमा बुधबारदेखि अन्तरसंकाय सेभेन ए साइड फुटबल प्रतियोगिता सुरु भएको छ । क्याम्पसका २० टोली सहभागी प्रतियोगितामा पहिलो दिन ३ खेल सम्पन्न...

 • नमूना आवासीय मावि प्रदेश ४ मै उत्कृष्ट

  कुस्माबजारमा सञ्चालित नमूना आवासीय मावि प्रदेश नं ४ कै उत्कृष्ट विद्यालय घोषित भएको छ । शिक्षा मन्त्रालयले गरेको मूल्यांकनमा उत्कृष्ट घोषित नमूना आवासीय माविले रु एक लाख पुरस्कारसमेत जितेको छ...

Ad
Ad
Ad