• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

पाेखरा इञ्जिनियरिङमा छैटाै‌ं पेक प्रदर्शनी सुरु

पोखरा, २४ फाल्गुण:

इञ्जिनियरिङका विद्यार्थीहरुको प्रयोगात्मक अभ्यासलाई जोड दिन पोखरा इञ्जिनियरिङ कलेज फिर्केले आयोजना गरेको छैटौं पेक इञ्जिनियरिङ एक्स्पो २०१८ बिहीबार सुरु भएको छ ।

पोखरा महानगरका मेयर मानबहादुर जिसीले प्रर्दशनीको उद्घाटन गर्दै पोखरालाई प्रविधीमैत्री शहर बनाउन विज्ञान र प्रविधि क्षेत्रका कलेजहरुसँग सहकार्य गर्ने बताए । महानगरले नीतिगत निर्णय गरेर विज्ञहरुको सहयोग लिने उनले उल्लेख गरे । ‘सूचना र प्रविधिलाई आत्मसाथ नगरेसम्म समृद्धि हासिल गर्न सकिन्न,’ उनले भने, ‘महानगरलाई चुस्त दुरुस्त बनाउने प्रविधि क्षेत्रको सहयोग आवश्यक छ ।’

मेयर जिसीले विद्यार्थीहरुले प्रर्दशन गरेका सामग्रीको स्थायीत्व र बजारीकरणको लागि स्थायी खालको प्रर्दशनी केन्द्रको आवश्यकता रहेको बताए । उनले पोखरामा सडकको भन्दा पनि नाली व्यवस्थापनको समस्या रहेको उल्लेख गरे ।

पोखरा विश्वविद्यालय विज्ञान तथा प्रविधि संकायका डीन वुद्धिराज जोशीले सबै प्राविधिक क्याम्पसको समन्वय र सहकार्यमा पोखरालाई स्मार्ट सिटी बनाउन सकिने बताए । त्यसको लागि महानगरसंग छलफल भइरहेको जानकारी दिए । इञ्जिनियरिङ अध्ययन संस्थान पश्चिमाञ्चल क्याम्पसका प्रमुख रामप्रसाद पौडेलले इञ्जिनियरहरुले महानगरलाई प्राविधिक रुपमा सहयोग गर्ने बताए । उनले नेपालमा प्रयोगात्मक पक्ष कमजोर भएको उल्लेख गरे ।

सिँचाई डिभिजन कार्यलयका इञ्जिनियर तुलसी भट्टराई, कलेजका संस्थापक प्रिन्सिपल लेखबहादुर गुरुङ, कलेजका रिसर्च एन्ड डेभलपमेन्ट चिफ इञ्जिनियर सरोज गिरी, विद्यार्थीहरु प्रतिमा गुरागाईं, स्मृति बराल, विनायक पौडेलले बोलेका थिए ।


प्रतिकृया दिनुहोस्

नयाँ अपडेट

 • खर्कको अभावमा चौंरीपालन घट्दो

  मनाङमा पुख्र्यौली पेशाका रुपमा रहेको चौंरीपालन विस्तार हराउन थालेको छ । हिमाली भेगको पहिचान ठानेर यहाँका केही मानिसले जेनतेन यो पेशा अपनाइरहेका छन् । उच्च हिमाली भेगमा जडीबुटी चरेर बाँच्ने...

 • बेनी—जोमसोम सडकमा पर्यटकलाई सास्ती

  उत्तर दक्षिण व्यापारिक मार्ग विस्तारित आयोजना अन्तर्गत कालिगण्डकी करिडोरको बेनी—जोमसोम सडकखण्डमा नदी कटान र पहिरोले सडक अवरुद्ध भइरहँदा पर्यटकले सास्ती पाएका छन् । जोमसोमसम्मको ७८ किलोमिटर सडकको आधा दर्जनजसो स्थानमा...

 • पाराग्लाइडिङ गर्न १ हजार, भिडियो सुटिङमा ५ सय कर

  तनहुँको पर्यटकीय नगरी बन्दिपुरमा पाराग्लाइडिङको पनि कर तिर्नुपर्ने भएको छ । बन्दिपुर गाउँपालिकाले आ.व. ०७५/७६ को गाउँसभाबाट पारित गरेको आर्थिक ऐन अनुसार साहसिक खेल र सम्बन्धित व्यवसायमा कर लगाउने निर्णय...

 • भारतका पूर्व प्रधानमन्त्री वाजपेयीको निधन

  भारतका पूर्वप्रधानमन्त्री अटल बिहारी वाजपेयीको बिहीबार साँझ निधन भएको छ । उनी ९३ वर्षका थिए । अल भारतीय आयुर्विज्ञान संस्थान (एम्स) मा उनको लाइफ सपोर्ट सिस्टममा राखेर विषेश उपचार प्रयास...

Ad
Ad
Ad