• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

याैन दुर्बलताबारे डा. विनम्रकाे सुझाव

काठमाडौं, १२ चैत्र:

म अहिले ३२ वर्षको भए । मेरो विवाह भएको ४ वर्ष भयो । लिंग उत्तेजना हुन्छ तर यौन सम्पर्क गर्दै जाँदा स्खलन नहुँदै लिंग लुलो हुन्छ । यस्तो किन भएको होला ?

यहाँको समस्यालाई हामी यौन दुर्वलता भन्छौ । यसका कारणहरु धेरै छन् । कतिपय अवस्थामा शारीरिक, मनोवैज्ञानिक कारण पनि हुन सक्छ । कतिपय तत्कालीन वातावरण, यौन पार्टनरको कारणले पनि हुन्छ । टेस्टोरोन हर्मोनले शक्ति दिने हुनाले यसको कमीको कारणले पनि यस्तो समस्या हुन सक्छ ।

मधुमेह (सुगर), कोलेस्ट्रोलको कारण, ब्लड प्रेसरले पनि हुन्छ । कुनै पनि रोगको औषधी सेवन गरिरहेकाहरुलाई पनि हुन सक्छ । मानसिक तनाव चिन्ता, डिप्रेसन आदिका कारणले पनि यौन दुर्वलता हुन्छ । आफ्नो यौन पार्टनरको हाउभाउ, पार्टनरमा प्रति आर्कषण नहुदाँ, पार्टनरको शारीरिक गन्धको मन नपर्दा, पार्टनरको यौनसम्पर्क नगर्न दवाब, आफू सन्तुष्टी नभएको कुरा यी र यस्ता कुराले पनि लिंग उत्तेजित नहुने र भए पनि स्खलन अघि नै लुलो हुने समस्या हुन सक्छ ।

त्यस्तै वातावरण तातो वा धेरै चिसो हुदाँ पनि यस्तो हुन सक्छ । असुरक्षित अनुभव भएमा,यौन सम्पर्कको समय कोही आउँला कि, कसैले देखे के गर्ने भन्ने डरले पनि यस्तो समस्या हुन सक्छ ।

४० वर्ष नाघेकालाई देखिने यो समस्या आजकल ३० वर्ष नाघेका पुरुषमा पनि समस्या देखिन थालेकोले यो व्याक्तिगत आनी–बानीले हुन सक्छ । यो समस्या दिमागको बिरामी, स्पाईन कर्ड सम्बन्धीको बिरामी, हिपको सर्जरी गरेको बिरामी, नशाका समस्या भएका बिरामीलाई पनि देखिन सक्छ । यहाँको यी कारण मध्य कुनै समस्या छन् भने सर्वप्रथम त्यो समस्याको समाधान गर्न आवश्यक हुन्छ ।

माथि उल्लेखित भएको कुनै कारण छैन् र क्षणिक रुपमा देखिएको हो भने डराईहाल्नु पर्देन । यदि यस्तो समस्याले यहाँको यौन जीवनमा समस्या पारेको छ भने जेनेग्रा, भिएग्रा जस्ता औषधीको सेवन गर्न सक्नु हुन्छ । तर, त्यसको लागि चिकित्सकसँग परामर्श भने गर्नुपर्छ । यदि नियमित रुपमा देखिएको हो भने चिकित्सकलाई देखाइहाल्नु पर्छ ।

डा. विनम्र बस्नेत

छाला तथा याैन राेग विशेषज्ञ

गण्डकी मेडिकल कलेज, नयाँबजार, पाेखरा


प्रतिकृया दिनुहोस्

नयाँ अपडेट

 • गर्मीमा शीतलता दिने ६ फलफूल

  खरबुजा गर्मीमा सबैभन्दा बढी खाइने र धेरैलाई मनपर्ने फलफूलमध्ये एक हो खरबुजा । धेरैलाई लाग्छ यसमा पाइने भनेको चिनीको मात्रा र पानी मात्र हो । तर, यो धेरै खनिज पदार्थ,...

 • म्याग्दीका ९ माध्मिक विद्यालयमा कम्पूटर पढाई सुरु

  म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिका सम्पूर्ण माध्यामिक तहका सरकारी विद्यालयमा कम्प्युटर पढाइ सुरु गरिएको छ । गाउँपालिकाले यो शैक्षिक सत्र देखि नै सबै मावि तहका विद्यालयमा कम्प्युटर ल्याब स्थापनासँगै कम्प्युटर शिक्षा सम्बन्धी...

 • सार्वजनिक स्थलमा धुम्रपान गर्नेलाई कारवाही

  सार्वजनिक स्थलमा चुरोटको सेवन गर्नेलाई ३५ जनालाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले शनिबार कारवाही गरेको छ । प्रहरीले बिरौटा क्षेत्रमा २७, गगनगौंडा र रामबजार क्षेत्रमा ४/४ जनालाई कारवाही गरेको हो ।...

 • एन्फा उपाध्यक्ष थापालाई सहारा एकेडेमीमा स्वागत

  अखिल नेपाल फुटबल संघ एन्फाका केन्द्रीय उपाध्यक्ष कृष्ण थापाले दोबिल्लास्थित सहारा एकेडेमीको शुक्रबार अध्ययन, अवलोकन गरेका छन् । सहारा क्लबका सल्लाहकार समेत रहेका उपाध्यक्ष थापाले क्लबले गरेको कार्यको प्रसंशा गर्दै...

Ad
Ad
Ad