• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

घाचोकमा श्रीमद्भागवत महायज्ञको तेस्रो दिनसम्म ३० लाख दान संकलन

, १४ बैशाख:

माछापुच्छ्र्रे–३ घाचोकस्थित शुक्लागण्डकी माविमा जारी विराट शैक्षिक श्रीमद्भागवत धनधान्याञ्चल ज्ञान महायज्ञको तेस्रो दिनसम्म ३० लाख रुपैयाँ संकलन भएको छ ।

गाउँपालिकाको केन्द्रमा प्राविधिक शिक्षालय स्थापना गरी व्यावसायिक तथा प्राविधिक जनशक्ति उत्पादन गर्ने लक्ष्य राखेर महायज्ञसुरु गरिएको हो । तेस्रो दिन मात्र १० लाख ३८ हजार रुपैयाँ दान संकलन भएको आयोजकले जनाएका छन् ।

बिहीबार महायज्ञ मूलआयोजक समितिका अध्यक्ष रवीलाल पोखरेलले ३ लाख ५१ हजार रुपैयाँ दान गरेका छन् । पूर्णकली लक्षिमा गौरी पोखरेलले १ लाख १ हजार १ सय ११, बुद्धिसागर पोखरेलले १ लाख १ सय १, इन्द्रकुमारी थापाले १ लाख ११ हजार १ सय ११, सूर्यप्रसाद लम्सालले १ लाख १ सय ७१, पदमराज पोखरेलले १ लाख १५ हजार, जटायु संरक्षण तथा गौरक्षा केन्द्रले ५१ हजार १ सय ११ रुपैयाँ दान गरे ।

घाचोक कतार सम्पर्क समितिबाट ४५ हजार ८ सय १४ रुपैयाँ, लामाचौरका बाबुराम आचार्यबाट २५ हजार, लामाचौरकै हेमप्रसाद गौतमबाट २० हजार दान प्राप्त भएको छ ।

वीरशोभा गुरुङले ५१ हजार, पूर्णबहादुर गुरुङले ५१ हजार, देउबहादुर गुरुङ(हेमकाजी)ले ५१ हजार १ सय ११, मेषबहादुर गुरुङले ५५ हजार ५ सय ५५, कुमारी गुरुङले ५१ हजार १ सय ५, ओममाया गुरुङ, ५१ हजार १ सय १५ रुपैयाँ दान गरेको महायज्ञ मूलआयोजक समितिका अध्यक्ष रवीलाल पोखरेलले जानकारी दिए ।

महायज्ञको पहिलो दिन माछापुच्छर्े  गाउँपालिका– ३ का इन्द्रबहादुर गुरुङले २ लाख १ सय ११, संरक्षण क्षेत्र व्यवस्थापन समिति घाचोकबाट १ लाख ५१ हजार १ सय ५१, प्रतिनिधिसभाका सांसद तथा उद्योगी सूर्यबहादुर केसीबाट १ लाख ११ हजार १ सय ११ रुपैयाँ दान प्राप्त भएको थियो ।

घाचोककै हरिश्चन्द्र लम्सालबाट १ लाख ११ हजार १ सय ११ र रामप्रसाद गुरुङबाट १ लाख १ सय ११ रुपैयाँ दान सहयोग प्राप्त भएको महायज्ञ सचिवालय व्यवस्थापन समितिका सचिव विष्णु भण्डारीले जानकारी दिए । महायज्ञमा बिहीबार भूमिदान पनि संकलन भएको छ ।

घाचोक निवासी पूर्णकली पोखरेलको परिवारले ६ आना ३ पैसा भूमि दान गरेको छ । महायज्ञमा भागवत भाष्कर युवा पण्डित कमलनयन गौतमले भागवत वाचन गरिरहेका छन् । वैशाख १८ गतेसम्म चल्ने यज्ञबाट ५ करोड रुपैयाँ संकलन गर्ने लक्ष्य राखिएको महासचिव मौसम कार्कीले बताए ।


प्रतिकृया दिनुहोस्

नयाँ अपडेट

 • अरिथाकाे ‘अ नेचुरल वुमेन’, एउटा यस्तो गीत, जसले सबैलाई हल्लाउँछ

  आफ्नो आवाज र गीतले देशलाई जोडेकी अरिथा फ््रयांकलिनको भौतिक बिलयले अमेरिकी मात्रै होइन विश्वभर रहेका संगीत प्रेमी शोकमा छन् । उनका बारेमा बोल्दा अमेरिकी टेलिभिजन सिएनएनका डन लेमोनको गला अवरुद्ध...

 • बीस लाख हजयात्री मक्कामा, हजयात्रा सुरु

  विश्वभरका बीसलाख भन्दा बढी मुस्लिमहरु हज गर्न पवित्र तीर्थस्थल साउदी अरबको मक्कामा भेला भएका छन् । विश्वमै सबैभन्दा ठूलो धार्मिक कार्यक्रमको रुपमा लिइने हजयात्रा आइतबारदेखि सुरु भएको हो । मुस्लिम...

 • शेयर बजारमा गिरावट

  शेयर बजारमा आज दोहोरो अङ्कले गिरावट भएको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जकाअनुसार नेप्से परिसूचक १४.०३ बिन्दुले ओरालो लागेर एक हजार १९६.२९ बिन्दुमा पुगेको छ । यस्तै ‘क’ वर्गका कम्पनीको शेयर...

 • प्रधानमन्त्रीको पाँच भाषामा पाँच ट्वीट

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकमा सुशासन र विकासको आधारशिला तयार भएको बताउनुभएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीले वर्तमान सरकार गठन भएको ६ महिना पुगेका अवसरमा आज पाँच भाषामा ट्वीट गर्दै सुशासन...

Ad
Ad
Ad