• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

घाचोकमा श्रीमद्भागवत महायज्ञको तेस्रो दिनसम्म ३० लाख दान संकलन

, १४ बैशाख:

माछापुच्छ्र्रे–३ घाचोकस्थित शुक्लागण्डकी माविमा जारी विराट शैक्षिक श्रीमद्भागवत धनधान्याञ्चल ज्ञान महायज्ञको तेस्रो दिनसम्म ३० लाख रुपैयाँ संकलन भएको छ ।

गाउँपालिकाको केन्द्रमा प्राविधिक शिक्षालय स्थापना गरी व्यावसायिक तथा प्राविधिक जनशक्ति उत्पादन गर्ने लक्ष्य राखेर महायज्ञसुरु गरिएको हो । तेस्रो दिन मात्र १० लाख ३८ हजार रुपैयाँ दान संकलन भएको आयोजकले जनाएका छन् ।

बिहीबार महायज्ञ मूलआयोजक समितिका अध्यक्ष रवीलाल पोखरेलले ३ लाख ५१ हजार रुपैयाँ दान गरेका छन् । पूर्णकली लक्षिमा गौरी पोखरेलले १ लाख १ हजार १ सय ११, बुद्धिसागर पोखरेलले १ लाख १ सय १, इन्द्रकुमारी थापाले १ लाख ११ हजार १ सय ११, सूर्यप्रसाद लम्सालले १ लाख १ सय ७१, पदमराज पोखरेलले १ लाख १५ हजार, जटायु संरक्षण तथा गौरक्षा केन्द्रले ५१ हजार १ सय ११ रुपैयाँ दान गरे ।

घाचोक कतार सम्पर्क समितिबाट ४५ हजार ८ सय १४ रुपैयाँ, लामाचौरका बाबुराम आचार्यबाट २५ हजार, लामाचौरकै हेमप्रसाद गौतमबाट २० हजार दान प्राप्त भएको छ ।

वीरशोभा गुरुङले ५१ हजार, पूर्णबहादुर गुरुङले ५१ हजार, देउबहादुर गुरुङ(हेमकाजी)ले ५१ हजार १ सय ११, मेषबहादुर गुरुङले ५५ हजार ५ सय ५५, कुमारी गुरुङले ५१ हजार १ सय ५, ओममाया गुरुङ, ५१ हजार १ सय १५ रुपैयाँ दान गरेको महायज्ञ मूलआयोजक समितिका अध्यक्ष रवीलाल पोखरेलले जानकारी दिए ।

महायज्ञको पहिलो दिन माछापुच्छर्े  गाउँपालिका– ३ का इन्द्रबहादुर गुरुङले २ लाख १ सय ११, संरक्षण क्षेत्र व्यवस्थापन समिति घाचोकबाट १ लाख ५१ हजार १ सय ५१, प्रतिनिधिसभाका सांसद तथा उद्योगी सूर्यबहादुर केसीबाट १ लाख ११ हजार १ सय ११ रुपैयाँ दान प्राप्त भएको थियो ।

घाचोककै हरिश्चन्द्र लम्सालबाट १ लाख ११ हजार १ सय ११ र रामप्रसाद गुरुङबाट १ लाख १ सय ११ रुपैयाँ दान सहयोग प्राप्त भएको महायज्ञ सचिवालय व्यवस्थापन समितिका सचिव विष्णु भण्डारीले जानकारी दिए । महायज्ञमा बिहीबार भूमिदान पनि संकलन भएको छ ।

घाचोक निवासी पूर्णकली पोखरेलको परिवारले ६ आना ३ पैसा भूमि दान गरेको छ । महायज्ञमा भागवत भाष्कर युवा पण्डित कमलनयन गौतमले भागवत वाचन गरिरहेका छन् । वैशाख १८ गतेसम्म चल्ने यज्ञबाट ५ करोड रुपैयाँ संकलन गर्ने लक्ष्य राखिएको महासचिव मौसम कार्कीले बताए ।


प्रतिकृया दिनुहोस्

नयाँ अपडेट

 • गर्मीमा शीतलता दिने ६ फलफूल

  खरबुजा गर्मीमा सबैभन्दा बढी खाइने र धेरैलाई मनपर्ने फलफूलमध्ये एक हो खरबुजा । धेरैलाई लाग्छ यसमा पाइने भनेको चिनीको मात्रा र पानी मात्र हो । तर, यो धेरै खनिज पदार्थ,...

 • म्याग्दीका ९ माध्मिक विद्यालयमा कम्पूटर पढाई सुरु

  म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिका सम्पूर्ण माध्यामिक तहका सरकारी विद्यालयमा कम्प्युटर पढाइ सुरु गरिएको छ । गाउँपालिकाले यो शैक्षिक सत्र देखि नै सबै मावि तहका विद्यालयमा कम्प्युटर ल्याब स्थापनासँगै कम्प्युटर शिक्षा सम्बन्धी...

 • सार्वजनिक स्थलमा धुम्रपान गर्नेलाई कारवाही

  सार्वजनिक स्थलमा चुरोटको सेवन गर्नेलाई ३५ जनालाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले शनिबार कारवाही गरेको छ । प्रहरीले बिरौटा क्षेत्रमा २७, गगनगौंडा र रामबजार क्षेत्रमा ४/४ जनालाई कारवाही गरेको हो ।...

 • एन्फा उपाध्यक्ष थापालाई सहारा एकेडेमीमा स्वागत

  अखिल नेपाल फुटबल संघ एन्फाका केन्द्रीय उपाध्यक्ष कृष्ण थापाले दोबिल्लास्थित सहारा एकेडेमीको शुक्रबार अध्ययन, अवलोकन गरेका छन् । सहारा क्लबका सल्लाहकार समेत रहेका उपाध्यक्ष थापाले क्लबले गरेको कार्यको प्रसंशा गर्दै...

Ad
Ad
Ad