• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

अनुपम म्युजिक अवार्ड श्रेष्ठलाई

अनुपम म्युजिक अवार्ड श्रेष्ठलाई

पाेखरा, २३ बैशाख:

अनुपम म्युजिक पोखराले हरेक वर्ष प्रदान गर्दै आएको अनुपम म्युजिक अवार्ड यस वर्ष गीतकार तीर्थ श्रेष्ठलाई प्रदान गर्ने भएको छ ।

कवि र संस्कृतिकर्मीका रुपमा परिचित श्रेष्ठका आमा, मेरै हिमाल जस्तो लगायत करिब डेढ दर्जन गीत रेकर्ड भएका छन् । उनको ‘मेरै हिमाल जस्तो’ नामक गीत संग्रह प्रकाशित छ ।

नेपाल संगीत तथा नाट्य प्रज्ञा प्रतिष्ठानका संस्थापक सदस्यसचिव श्रेष्ठ पोखरेली युवा सांस्कृतिक परिवार, विन्ध्यवासिनी धार्मिक क्षेत्र विकास समितिलगायत संस्थामा आवद्ध छन् ।

श्रेष्ठका तीर्थ श्रेष्ठका कविताहरु, जिन्दगीको कुरुक्षेत्रबाट, पाइलाका निबहरुले (कविता संग्रह) तथा महाभारतको गीत(मुक्तक संग्रह) प्रकाशित छन् । यसअघि सो अवार्ड गीतकार डा. कृष्णहरि बराल, गायक कर्णदास र संगीतकार किरण कँडेललाई प्रदान गरिएको थियो ।

अागामी जेठ २६ गते हुने पाँचौं अनुपम सांगीतिक साँझमा नगद, सम्मानपत्र र दोसल्लासहित प्रदान गरिने सो अवार्डसँगै अनुपम संगीत सम्मानसंगीतकार जयकुमार परियार र गायक सञ्जीव पराजुलीलाई प्रदान गरिने भएको छ । परियार पोखरामा रहेर २ दशकदेखि सांगीतिक क्षेत्रमा क्रियाशील छन् ।

पराजुलीले ३ दर्जन गीत गाएका छन् । यसअघि गीतकार होम न्यौपाने, रेशम रचक र वसन्ती लालचन, संगीतकार वसन्त सापकोटा, नवराज बराल र बुद्धराज गुभाजु तथा गायक रामभक्त जोजिजु, कर्म ग्याल्छेन, विवेक श्रेष्ठ र गायिका इन्दिरा जोशी सो सम्मानबाट सम्मानित भइसक्नुभएको छ ।

तीर्थहरि स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित तथा अनुपम म्युजिकद्वारा सञ्चालित तीर्थहरि समाजसेवा अवार्ड यस पटक समाजसेवी गोमा ढकाललाई प्रदान गरिने भएको छ ।

रेन्बो चिल्ड्रेन होमकी निर्देशक ढकाल बालगृह महासंघकी केन्द्रीय उपाध्यक्ष हुन् । उनले १ सयभन्दा बढीबालबालिकालाईसंरक्षण प्रदान गरेकी छन् । सो अवार्डबाट यसअघि पाहार ट्रष्टका अध्यक्ष चन्द्रबहादुर गुरुङ सम्मानित भएका थिए ।

प्रेस स्वतन्त्रता सेनानी तथा साहित्यकार बद्रिविनोद प्रतीकको संयोजकत्वमा गायक रामभक्त जोजिजु र गीतकार रेशम रचक सदस्य, प्रबन्ध निर्देशक अनुराग अधिकारी र सचिव रुपिन्द्र प्रभावी पदेन सदस्य तथा संरक्षक वीरेन्द्र पालिखे आमन्त्रित सदस्य रहेको प्रतिभा छनोट समितिले उनीहरुलाई अवार्ड र सम्मान प्रदान गर्ने निर्णय गरेको हो ।


प्रतिकृया दिनुहोस्

नयाँ अपडेट

 • गर्मीमा शीतलता दिने ६ फलफूल

  खरबुजा गर्मीमा सबैभन्दा बढी खाइने र धेरैलाई मनपर्ने फलफूलमध्ये एक हो खरबुजा । धेरैलाई लाग्छ यसमा पाइने भनेको चिनीको मात्रा र पानी मात्र हो । तर, यो धेरै खनिज पदार्थ,...

 • म्याग्दीका ९ माध्मिक विद्यालयमा कम्पूटर पढाई सुरु

  म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिका सम्पूर्ण माध्यामिक तहका सरकारी विद्यालयमा कम्प्युटर पढाइ सुरु गरिएको छ । गाउँपालिकाले यो शैक्षिक सत्र देखि नै सबै मावि तहका विद्यालयमा कम्प्युटर ल्याब स्थापनासँगै कम्प्युटर शिक्षा सम्बन्धी...

 • सार्वजनिक स्थलमा धुम्रपान गर्नेलाई कारवाही

  सार्वजनिक स्थलमा चुरोटको सेवन गर्नेलाई ३५ जनालाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले शनिबार कारवाही गरेको छ । प्रहरीले बिरौटा क्षेत्रमा २७, गगनगौंडा र रामबजार क्षेत्रमा ४/४ जनालाई कारवाही गरेको हो ।...

 • एन्फा उपाध्यक्ष थापालाई सहारा एकेडेमीमा स्वागत

  अखिल नेपाल फुटबल संघ एन्फाका केन्द्रीय उपाध्यक्ष कृष्ण थापाले दोबिल्लास्थित सहारा एकेडेमीको शुक्रबार अध्ययन, अवलोकन गरेका छन् । सहारा क्लबका सल्लाहकार समेत रहेका उपाध्यक्ष थापाले क्लबले गरेको कार्यको प्रसंशा गर्दै...

Ad
Ad
Ad