• Ad

Samadhan National Daily

 • Ad

गोरखामा नगरपालिकाले हटायो होर्डिङ बोड

गाेरखा, २७ बैशाख:

गोरखा नगरपालिकाले सडक क्षेत्रको फुटपाथ अतिक्रमण गरी बनाइएका टहरा र उक्त क्षेत्रमा राखिएका होडिङ बोर्ड हटाएको छ ।

केही समयअघि नग रप्रमुख राजनराज पन्त स्वयम् उपस्थित भएर सुरु भएको अभियानले सार्थकता नपाएको गुनासो बढिरहेका बेला नगरपालिकाले आइतबारबाट सडक अतिक्रमण गरेर बनाइएका घर टहरा र होर्डिङ बोर्ड हटाउन सुरु गरेको हो ।

‘हामीले केही समय अघिबाटै अव्यवस्थित होर्डिङ बोर्ड र टहरा हटाउने अभियान सुरु गरेका हौं, बीचमा उनीहरु आफैले हटाउँछन् भनेर मौकाको रुपमा समय दियौं । केहीले हटाए पनि नहटाउनेको हामीले हटाउन सुरु गरेका छौ’, नगर प्रमुख पन्तले भने ।

अव्यवस्थित ढंगबाट राखिएका होर्डिङ बोर्डले बजार क्षेत्रलाई कुरुप र अस्तव्यस्त बनाएको भन्दै नगरपालिकाले यस्ता बोर्ड हटाउने कार्यलाई तीव्रता दिएको बताएको छ ।

‘जसले जहाँ पायो त्यही बोर्ड राखेर बजारको सौन्दर्य बिग्रेको छ । त्यस्ता सबै बोर्ड हामीले हटाइसकेका छौं । अबका दिनमा हाम्रो अनुमतीबिना नगरभित्र होर्डिङ बोर्ड राख्न पाइँदैन,’ उनले भने । नगरपालिकाले आइतबारबाट स्वीकृतिबिना र मापदण्डविपरीत राखिएका होर्डिङ बोर्डहरु हटाइएको बताएको छ ।

नगरपालिकाको कार्यालयसँग स्वीकृति नलिई विभिन्न कम्पनी तथा फर्म र संघसंस्थाले विभिन्न प्रयोजनका लागि राखिएका बोर्डमात्रै हटाइएको नगरप्रमख पन्तको भनाइ छ । आइतबारबाट सुरु भएको सो कार्य सदरमुकामदेखि आँबुखैरेनी पुलसम्म गरी करिब २ सय होडिङ बोर्ड हटाउने नगरपालिकाको तयारी छ ।

कार्यालयको कर्मचारीको रोहोबरमा डोजर लगाएर नै त्यस्ता अव्यवस्थित बोर्ड तथा टहरा भत्काएर फोहोर फाल्ने ठाँउमा डम्पिङ गरिएको कार्यालयको भनाइ छ ।

नगरपालिकाको स्वीकृतिबिना राखिएका जुनसुकै बोर्ड तथा नियमविपरीत बनेका टहरा भत्काउने कार्य नगरपालिकाले अभियानकै रुपमा अघि बढाएको बताएको छ ।गोरखा नेपालकै ऐतिहासिक नगर भए पनि अव्यवस्थित भएको भनी बारम्बार आलोचना भइरहन्छ ।

शाहकालीन इतिहासको उद्गम स्थल गोरखा धार्मिक सास्कृति र पर्यटकीय रुपमा प्रख्यात छ । वर्षेनी लाखौं पर्यटकले गोरखा भ्रमण गर्ने गरेको भए पनि जिल्ला सरमुकाम नै व्यवस्थित हुन नसकेको गुनासो स्थानीय गरेका छन् ।

सोही अनुरुप स्थानीय सरकार बनेपछि नगर व्यवस्थित बनाउन भन्दै गोरखा नगरपालिकाले विभिन्न कार्यक्रम सञ्चालन गरिहेको छ ।


प्रतिकृया दिनुहोस्

नयाँ अपडेट

 • गर्मीमा शीतलता दिने ६ फलफूल

  खरबुजा गर्मीमा सबैभन्दा बढी खाइने र धेरैलाई मनपर्ने फलफूलमध्ये एक हो खरबुजा । धेरैलाई लाग्छ यसमा पाइने भनेको चिनीको मात्रा र पानी मात्र हो । तर, यो धेरै खनिज पदार्थ,...

 • म्याग्दीका ९ माध्मिक विद्यालयमा कम्पूटर पढाई सुरु

  म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिका सम्पूर्ण माध्यामिक तहका सरकारी विद्यालयमा कम्प्युटर पढाइ सुरु गरिएको छ । गाउँपालिकाले यो शैक्षिक सत्र देखि नै सबै मावि तहका विद्यालयमा कम्प्युटर ल्याब स्थापनासँगै कम्प्युटर शिक्षा सम्बन्धी...

 • सार्वजनिक स्थलमा धुम्रपान गर्नेलाई कारवाही

  सार्वजनिक स्थलमा चुरोटको सेवन गर्नेलाई ३५ जनालाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले शनिबार कारवाही गरेको छ । प्रहरीले बिरौटा क्षेत्रमा २७, गगनगौंडा र रामबजार क्षेत्रमा ४/४ जनालाई कारवाही गरेको हो ।...

 • एन्फा उपाध्यक्ष थापालाई सहारा एकेडेमीमा स्वागत

  अखिल नेपाल फुटबल संघ एन्फाका केन्द्रीय उपाध्यक्ष कृष्ण थापाले दोबिल्लास्थित सहारा एकेडेमीको शुक्रबार अध्ययन, अवलोकन गरेका छन् । सहारा क्लबका सल्लाहकार समेत रहेका उपाध्यक्ष थापाले क्लबले गरेको कार्यको प्रसंशा गर्दै...

Ad
Ad
Ad