एमाले–माओवादी भागबण्डा, ७७ जिल्ला मध्ये ४४ एमालेलाई ३३ माओवादीलाई, कास्कीमा थापा, सुची सहित

समाधान संवाददाता २०७६ वैशाख ९ गते १४:२९

सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को सचिवालयले ७७ जिल्लामा अध्यक्ष र सचिवको टुंगो लगाएको छ  । टुंगो लागेका नामहरुको सूची पार्टी स्थापना दिवसका अवसरमा सोमबार सार्वजनिक भएको छ ।

यी हुन् साविक एमालेको तर्फबाट अध्यक्ष हुनेहरु :

पाँचथर – राजकुमार भण्डारी
ईलाम – राम राना
झापा – चिन्तक पाठक
मोरङ – विनोद ढकाल

धनकुटा – राजेन्द्र राई
तेह्रथुम – लक्ष्मण तिवारी
संखुवासभा – हेमराज घिमिरे
भोजपुर – प्रेमकुमार राई

सोलुखुम्बु – मानवीर राई
सप्तरी – अशोक मण्डल
महोत्तरी – राजु खड्का
रौतहट – कमल यादव
पर्सा – प्रभु हजारा

मकवानपुर – मनु सिग्देल
धादिङ – भूमी त्रिपाठी
रसुवा – कर्न्याल तामाङ
सिन्धुपाल्चोक – झम्क नेपाल
दोलखा – ईश्वरचन्द्र पोख्रेल
भक्तपुर – बचनबहादुर देउजा
ललितपुर – हरिकृष्ण व्यञ्जनकार
काठमाडौँ – कृष्ण राई

कास्की – कृष्ण थापा
तनहुँ – केदार सिग्देल
मुस्ताङ – चन्द्रमोहन गौचन
मनाङ – पाल्तेन छोयङ गुरुङ
बाग्लुङ – ईन्द्रलाल सापकोटा
पर्वत – पदम गिरी

नवलपसारी (पूर्व) – रोशन गाहा
प्युठान – तुलसीराम शर्मा
अर्घाखाँची – चेतनारायण आचार्य
गुल्मी – मधुकृष्ण पन्त
पाल्पा – नारायण आचार्य
रुपन्देही – शिवराज सुवेदी
कपिलवस्तु – झविलाल पोख्रेल
दाङ टिकाराम- खड्का

सुर्खेत – ध्रुब कुमार शाही
दैलेख – रबीन्द्र शर्मा
सल्यान – गोविन्द पुन
डोल्पा – दत्तबहादुर रोकाया

बैतडी – सुरेन्द्र पाल
बाजुरा – कुलबहादुर शाही
अछाम – शेरबहादुर कुँवर
डोटी – चक्रबहादुर मल्ल
कैलाली – रतन थापा

यी हुन् माओवादीले पाएका ३३ जिल्ला अध्यक्षहरु 

प्रदेश १

ताप्लेजुङ : खेलप्रसाद बुढाथोकी
सुनसरी : रामकुमारी चौधरी
उदयपुर : विनोद कटुवाल दिनेश
खोटाङ : देवान चाम्लिङ
ओखलढुंगा : मोहन कुमार खड्का

प्रदेश २
बारा : गोपाल ठाकुर
सर्लाही : डाचाराज वाग्ले
धनुषा : जोखकुमार बर्बरीया
सिराहा : रामकुमार यादव

प्रदेश ३ :

चितवन : यमवहादुर परियार
सिन्धुली : राजन दाहाल
नुवाकोट : हिरानाथ खतिवडा
काभ्रे : रुकु चौलागाई
रामेछाप : मैनकुमार मोक्तान (मदन)

गण्डकी प्रदेश

गोरखा : जगन्नाथ खनाल
लमजुङ : मधुमाया अधिकारी
म्याग्दी : गोविन्द पौडेल
स्याङजा : पारस गैरे

प्रदेश ५

बाँके : आइपी खरेल
बर्दिया : भवनकुमार थारु
रोल्पा : सुरेन्द्र थापा धु्रव
पूर्वी रुकुम : मेघबहादुर श्रेष्ठ
नवलपरासी : राजुप्रसाद हरिजन

कर्णाली प्रदेश

रुकुम पश्चिम : गोपाल शर्मा (अनल)
जाजरकोट : ढकविर राना
जुम्ला : सुरेश पहाडी
हुम्ला : विजय भण्डारी
कालिकोट : दुर्गबहादुर रावत
मुगु : सुखवीर बुढा

सुदुरपश्चिम प्रदेश

दार्चुला : गणेश खत्री
डडेलधुरा : मानसिंह माल
कञ्चनपुर : वीरबहादुर थापा
वझाङ : कलकबहादुर खड्का


तपाईको प्रतिक्रिया